+48 32 357 05 70
Katowice, ul. Harcerzy Września 1939 5
Skip to main content

300 zł na dobry start w ASP

Wszyscy słuchacze naszej szkoły w wieku do 20 lat mogą otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł w ramach programu Dobry Start. Decyduje wiek rocznikowy, tzn. świadczenie mogą otrzymać wszystkie osoby urodzone w 2004 roku (niezależnie od miesiąca urodzenia) i wszystkie osoby młodsze. Ponieważ spora część naszych słuchacz jest uprawniona do tego świadczenia, poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje.

Jak uzyskać świadczenie?

Przyjmowaniem wniosków o świadczenie dobry start, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 lipca 2024 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025.

Wnioski o świadczenie dobry start można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

Wnioski  drogą online  można składać od 1 lipca do 30 listopada przez:

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Uwaga! Osoby, które dopiero zaczynają naukę w naszej szkole, będą mogły złożyć wniosek dopiero po 1 września, kiedy oficjalnie rozpoczną naukę i uzyskają status słuchacza.

We wniosku należy podać dane naszej szkoły:
Akademicka Szkoła Policealna w Katowicach
ul. Harcerzy Września 5
40-659 Katowice

Rekrutacja już trwa


Rekrutacja do Akademickiej Szkoły Policealnej już trwa.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 32 35 70 570

Skontaktuj się z nami!

Oferta naszych bezpłatnych kierunków

This will close in 15 seconds