+48 32 357 05 70
Katowice, ul. Harcerzy Września 1939 5
Skip to main content

Florysta

Czas nauki: 1 rok
Częstotliwość zajęć: 2 weekendy w miesiąc

Partnerem kierunku jest Kwiatowa Akademia Pomysłowości i Kreatywności Barbary Włudarczyk – międzynarodowej mistrzyni florystyki, która prowadzi zajęcia w naszej szkole i gwarantuje najwyższą zdawalność egzaminów zawodowych.

Wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom, poszerzyliśmy kierunek Florysta o dodatkowy przedmiot: organizacja ślubów i wesel. Wierzymy, że to wzmocni pozycję naszych absolwentów na rynku pracy.

Przedmioty:

  • Język angielski zawodowy
  • Podstawy prawa pracy i BHP
  • Podstawy działalności zawodowej
  • Materiały florystyczne
  • Kompozycje florystyczne
  • Wykonywanie kompozycji florystycznych
  • Organizacja ślubów i wesel

Zawód florysty jest zawodem twórczym, od florysty oczekuje się dużej wyobraźni przestrzennej, wrażliwości estetycznej, uzdolnień plastycznych, twórczego myślenia oraz zdolności manualnych, które pozwolą na tworzenie projektów i ich wizualizacje. Florysta projektuje i wykonuje aranżacje z kwiatów ciętych, doniczkowych, z materiału zasuszonego i sztucznego wykorzystując ich walory zdobnicze i estetyczne.

Florysta w swojej pracy opiera się na wiedzy z zakresu materiałoznawstwa roślinnego, jego właściwości i symboliki, sposobu zagospodarowania przestrzennego pomieszczeń, aranżacji wnętrz oraz otwartej przestrzeni.

Do głównych zadań w tym zawodzie zalicza się projektowanie dekoracji, przygotowanie materiału roślinnego, wykonanie dekoracji i kompozycji oraz ozdób z materiału roślinnego i florystycznego.

Florysta zajmuje się również przygotowaniem wystaw, pokazów i konkursów, uwzględniając przy tym aktualne trendy florystyczne oraz doradza w zakresie pielęgnacji roślin. Posiadana wiedza i umiejętności pozwalają w sposób profesjonalny prowadzić kwiaciarnię lub firmę florystyczną.