+48 32 357 05 70
Katowice, ul. Harcerzy Września 1939 5
Skip to main content

Świąteczne warsztaty florystyczne

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 9 grudnia 2023 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Świąteczne Warsztaty Florystyczne. Tego dnia w naszej szkolnej pracowni florystycznej zgromadziło pasjonatów sztuki florystycznej, chętnych do nauki pod okiem utalentowanej mistrzyni florystyki, pani Barbary Włudarczyk.

Pani Barbara Włudarczyk, wielokrotnie uhonorowana międzynarodowymi nagrodami za swoje wyjątkowe projekty florystyczne, poprowadziła warsztaty, które dostarczyły niezapomnianych chwil i cennych doświadczeń uczestnikom. Jej profesjonalizm i pasja do florystyki sprawiły, że uczestnicy mieli okazję czerpać inspiracje oraz zgłębiać tajniki tej szlachetnej sztuki.

Podczas warsztatów, wszyscy uczestnicy mieli okazję stworzyć własne unikatowe kompozycje świąteczne pod czujnym okiem mistrzyni. Pani Włudarczyk dzieliła się swoimi sprawdzonymi technikami, udzielała cennych wskazówek i inspiracji, co pozwoliło uczestnikom rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie florystyki.

Dodatkowym atutem wydarzenia było to, że wszystkie wykonane podczas warsztatów prace uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu. Dzięki temu, każdy mógł z dumą prezentować własnoręcznie stworzone dzieła świąteczne w swoim otoczeniu i podziwiać efekty własnej pracy.

Atmosfera panująca podczas warsztatów była nie tylko kreatywna, ale również pełna świątecznego entuzjazmu. Uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami, poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz spędzić czas w przyjaznym i inspirującym otoczeniu.

Nauka na kierunku florysta trwa 1 rok. Ponad połowę godzin przeznaczamy na zajęcia praktyczne, czyli wykonywanie różnych kompozycji florystycznych. Spośród innych szkół, oprócz wykwalifikowanej kadry, wyróżniamy się także programem nauczania – rozszerzyliśmy go o przedmiot dotyczący organizacji ślubów i wesel. Pozwala to zwiększyć szanse naszych absolwentów na rynku pracy.

Rekrutacja na florystykę nadal trwa – chętnych prosimy o kontakt z sekretariatem, tel. 323570570.